Başlangıç / Eğitim Dünyası / Kompozisyon örnekleri / İlkbahar ile ilgili kompozisyon

İlkbahar ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Çiçek kokulu mevsim ilkbahar

İlkbahar belki de mevsimlerin en güzeli en kıymetlisidir. Doğanın yeniden doğmaya başladığı ve tüm insanlara huzur ve mutluluk saçan bu mevsim güzel günler için kullanılan çoğu deyim içine bir şekilde sıkıştırılır. Çünkü baharı yaşamak demek hayatı yaşamak demektir. Hayat her zaman güzeldir ama bahar bir başka güzeldir.

Herkesin baharı sevmek için bir bahanesi vardır. Bir öğrenci için artık yaz tatilinin yaklaşması anlamını taşır bahar. Karamsarlık içindeki insanlar içinse yeni umutlar yeni heyecanlar demektir. Alerjisi olanlar için bile güzeldir bahar çünkü bu alerji bile insana sağlıklı olmanın kıymetini bildirir. Şairler şarkıcılar hep aynı şeyi söyler “Ben her bahar aşık olurum”. Bu çapkınlık ve ya başka kötü anlamlar için söylenmez her bahar insan sevdiğine bir daha aşık olur hiç kopmamacasına, hayata yeniden bağlanır ağaçlara, dağlara çiçeklere, bayırlara tekrar tekrar aşık olur.

Bahar aylarında insanlar hep dışarıdadır. Hava ne çok sıcak ne de çok soğuktur. Ne yaz gibi terler ne de kış gibi üşürsünüz. Hava hastalık havası olur ama baharın hastalığı da bir başka güzeldir.

Belki küresel ısınma sebebi ile bahar ayları eskisine nazaran daha kısa geçiyor olduğundan dır ki artık baharlar daha da bir kıymetlidir insanoğlu için her seferinden bahardan kalma bir hava dedikleri o güzel günleri doyasıya yaşayacak bir insanoğlu dilerim her seferinde. Umarım dileklerim gerçek olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Polis haftası ile ilgili kompozisyon konulu makalemizi okudunuız mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.